Park Dinozaurów w Łebie

Korzystając z ostatnich dni lata jedziemy na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. Dzieci dinozaury bardzo lubią, więc są wyprawą podekscytowane. Pogoda jest niepewna, trochę zanosi się na deszcz, ale potem na szczęście się rozpogadza. Przy wejściu widzimy ogromny napis "Park jurajski" i jest tu pewna nieścisłość, gdyż większość dinozaurów jest z okresu kredy. Figurki są dość fajne, gdyż są w skali 1:1 


Jakaś domek flinstonów zapałętał się przy wejściu i dzieci oczywiście idą go obadać.


Dinozaury - dzidzie


Triceratopsik jest bardzo milusi i przyjazny.


Duża część parku jest położona na bagnach i chodzi się po drewnianych ścieżkach.


Niektóre okazy robią wrażenie.

Pojazdy flinstonów - wiedziałam wcześniej, że ciężko się nimi jeździ, ale nie spodziewałam się, że aż tak ciężko. Dzieci mają frajdę a mama wylewa siódme poty, żeby dojechać do końca.


A w tle spaceruje diplodok

Czasem trzeba się zatrzymać i sprawdzić czy daleko jeszcze do placu zabaw.


O, i znów diplodok, tylko tym razem z drugiej strony.

Jest to chyba największy park dinozaurów w Polsce, więc dzieci trochę się męczą, ale to nie szkodzi, bo można sobie odpocząć na hamakach. 


Największy z dinozaurów - sejsmozaur (odmiana diplodoka)


Przy nodze sejsmozaura


Można sobie pojeździć dino-kolejkąA co robią piraci w parku dinozaurów?


Obowiązkowe zdjęcia w paszczy
Kula ziemska, którą można kręcić.
Uciekamyyyyyyy...


Oj, chyba ktoś został złapany

Triceratop i T-rex. T-rex jakoś nie zrobił na nikim wrażenia.


Co innego triceratops ...Wioska indiańska? Wśród dinozaurów?Jakieś mini zoo też można tam znaleźć i w nim taką fajną małą krówkę.


No i w końcu upragniony plac zabaw. Ogromny. Rodzic, jak nie chce zgubić dziecka, to raczej sobie nie odpocznie.


Park dinozaurów jest dość fajny, jednak część parku znacznie odbiega od tematu. Można w nim spotkać piratów, indian, kowbojów, kolejkę czerwonego kapturka i przy samym wejściu/wyjściu jest również mnóstwo atrakcji nie związanych z dinozaurami np dom strachów czy bajlandia. Mi się to nie podoba, bo tylko maszynka do zarabiania pieniędzy, dzieci ciągną do tego - wiadomo a związku z dinozaurami to nie ma żadnego. Fajne jest dino-kino, czyli takie mini kino, w którym jest non stop wyświetlany film o dinozaurach.

Rok temu byliśmy w Parku Dinozaurów w Malborku i jeśli miałabym wybieram między tymi dwoma parkami to zdecydowanie polecam Malbork.

Komentarze

 1. Dinozaury wyglądają niesamowicie , ale masz racje szkoda że taki misz-masz zrobili

  OdpowiedzUsuń
 2. My byliśmy w tym parku jakoś krótko po otwarciu go i nie było wtedy ani indian, ani piratów - tych wszystkich dodatków nie było. Ale w sumie widzę, że tylko parę tych pierdułek doszło, tak się nic nie zmieniło :) Najważniejsze, ze fajną wycieczkę mieliście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno co rok dokładają coś nowego, ale mogliby trzymać się tematu ;)

   Usuń
 3. A mi się podoba ten misz - masz. Dzieciom nie jest nudno a wcale jak się nie chce nie trzeba korzystać. Nam się bardzo tam podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy lubi co innego ;) Z tym nie trzeba korzystać to nie do końca, bo dzieciaki ciągną do tego a ceny tych atrakcji są zbliżone do biletu wstępu do parku.

   Usuń
 4. Park dinozaurów w Łebie już został wpisany na listę miejsc do obejrzenia przy okazji wyjazdu nad morze

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz