Wieżyca

Wieżyca to najwyższe wzniesienie na Kaszubach (329 m n.p.m.). Kiedyś dawno temu byłam tam bez dzieci, teraz pora, żeby wybrać się tam z dziećmi. Jadąc drogą z Gdyni na Kościerzynę, w okolicach wsi Szymbark (tej z domkiem do góry nogami), zjeżdżamy na leśny parking i wyruszamy na pieszą wędrówkę przez bukowy las. Po półgodzinnym spacerku dochodzimy do trzydziestometrowej wieży widokowej. Piotrusiowi uaktywnia się lęk wysokości już na samym dole. Wchodzimy na pierwszy taras, który jest na wysokości koron drzew i wtedy lęk wysokości cudownie znika, Piotruś wyobraża sobie, że pod drzewami od razu jest ziemia i że to jest bardzo nisko i dziarsko wchodzi na samą górę wieży. Stąd możemy podziwiać piękne kaszubskie tereny, jednak tylko przez chwilę, gdyż wygania nas silny wiatr, który porusza całą wieżą.Komentarze

 1. No nie wiem czy bym tam weszła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze - pół godzinki szliście do wieży? My w niecałe 10 minut dotarliśmy tak dzieciaki do góry ciągnęły! Ale przyznasz, ze widok z góry - rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak mniej więcej pół godzinki, Madzię to trzeba za sobą ciągnąć, bo jej się wsteczny kilka razy włączał a poza tym każdy kwiatek i gałązka są warte obejrzenia. Na temat widoku to nie ma co dyskutować, wiadomo, że fajny :)

   Usuń
 3. O kurde to dużo schodów musiało być.Ale na pewno widoki cudne!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje mięśnie jakoś nie odczuły tych schodów ;)

   Usuń

Prześlij komentarz